اهدای لوح انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به دکتر مسعود گلزاری

دوشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۷ به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ بزرگداشت ایران‌شناس برجسته دکتر مسعود گلزاری توسط موزه ملی ایران و با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و ارگان‌های دیگر در سالن همایش‌های موزه باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی موزه ملی ایران برگزار گردید. در این […]

دوشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۷

photo ۲۰۱۸ ۱۰ ۱۴ ۱۳ ۳۸ ۲۹

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ بزرگداشت ایران‌شناس برجسته دکتر مسعود گلزاری توسط موزه ملی ایران و با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و ارگان‌های دیگر در سالن همایش‌های موزه باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی موزه ملی ایران برگزار گردید.

Mosadeghi 1

در این مراسم که با حضور شخصیت های مختلف فرهنگی همچون ؛ مهندس سید محمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، دکتر محمدرضا کارگر، رئیس اداره کل موزهای کشور، دکتر جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران و جمعی از  اساتید و اندیشمندانی همچون سید احمدرضا خزری، مهدی رهبر، عبدالمجید ارفعی، سید محمود دعایی، شهرام یوسفی فر برگزار شد و سخنرانان به تشریح زوایای مختلف شخصیت دکتر گلزاری پرداخته و هر یک، یکی از ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری او را برای مهمانان بازگو کردند.
صداقت، پایداری، استواری، فرهیختگی و جهان‌شمولی تحقیقات این استاد بزرگ مواردی بود که سخنرانان این مراسم بر آن تأکید کردند.
در پایان دکتر گلزاری، ضمن تشکر از کلیه مدعوین و برگزارکنندکان مراسم به ویژگی‌هایی از شخصیت و آثار خود اشاره کرد که معتقد بود سخنرانان مجلس از آن غافل شدند. ایشان با اشاره به کتاب عظیم و معتبر تاریخ کرمانشاهان و کردستان که جلد اول آن توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به چاپ رسیده است گفت: با وجود پیشنهادات مختلفی که برای چاپ این اثر به من ارائه شده است مایلم که انجمن آن را به چاپ برساند.
در پایان ضمن اهدای لوح انجمن و سایر هدایا به استاد، حضار از موزه ایران باستان دیدن کردند که با توضیحات دکتر گلزاری درباره آثار همراه بود.