انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سومین نشست شورای علمی کنگره بزرگداشت عبدالجلیل رازی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۰ این کنگره روز پنج‌شنبه سوم آذرماه ۱۳۹۰ با حضور آیت‌الله ری‌شهری، حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهریزی و نمایندگان مراکز همکار، اعضای شورای علمی در مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در شهر قم برگزار شد. در این نشست حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهریزی، دبیر […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۰

abdoljalil-ghazviniاین کنگره روز پنج‌شنبه سوم آذرماه ۱۳۹۰ با حضور آیت‌الله ری‌شهری، حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهریزی و نمایندگان مراکز همکار، اعضای شورای علمی در مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در شهر قم برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهریزی، دبیر علمی کنگره، فعالیت‌های انجام شده در دبیرخانه کنگره را در چند بخش بیان کرد: ۱. سفارش تحقیق کتاب «نقض»، ۲. تألیف زندگی‌نامه عبدالجلیل رازی، ۳. بررسی توصیفی ساختار دستوری کتاب «نقض»،۴. تدوین شناخت‌نامه عبدالجلیل و «نقض» و نیز سفارش و پذیرش بیش از سی عنوان مقاله برشمرد. وی همچنین پیش‌بینی کرد آثار این کنگره در هشت جلد آماده و همزمان با برگزاری کنگره در اختیار محققان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

در ادامه نشست، نمایندگان مراکز همکار و اعضای شورای علمی، در مورد ترجمه کتاب «نقض» به زبان‌های عربی و انگلیسی و نیز زمان برگزاری کنگره و برخی مسائل مرتبط دیگر به تبادل نظر پرداختند.

کنگره عبدالجلیل رازی که چهارمین همایش از طرح بزرگداشت عالمان و محدثان ری است در بهار سال آینده با همکاری و مشارکت بنیاد آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، جامعه‌المصطفی(ص) العالمیه، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مرکز تحقیقات کامپیوتر علوم اسلامی برگزار خواهد شد.

آخرین ویرایش: ۹۰/۹/۲۰