انتصاب مدیرعامل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور

یکشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ رئیس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به پیشنهاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأیید اکثریت هیأت امنا منصوب شد. حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی عضو کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئول کارگروه فلسفه و عرفان در کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی رسما فعالیت […]

یکشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۸۹
رئیس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به پیشنهاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأیید اکثریت هیأت امنا منصوب شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی عضو کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئول کارگروه فلسفه و عرفان در کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی رسما فعالیت خود را از روز چهارشنبه ۸۹/۰۳/۱۲ در ساختمان اصلی انجمن آغاز کرد.

وی که دانش آموخته حوزه و دانشگاه است از شخصیتهای فعال و جوان فرهنگی است که پیشتر مسئولیتهای مختلفی در شهرداری های تهران و صدا و سیما داشته است.

ترجمه آثاری نظیر کتاب نیایش (۱۳۸۲)، اسلام و جهانی شدن (۱۳۸۳)، حکمت ادیان شرق (بودا) (۱۳۸۶)، و تألیف کتبی نظیر روزنه ای به مفاهیم ادیان در دایره المعارف های بزرگ دین (۱۳۸۹) در کنار مقالات مختلف به زبان فارسی و انگلیسی در همایشهای داخلی و خارجی از فعالیت های علمی وی به حساب می آید.

وی در سال ۱۳۸۳ به عنوان پژوهشگر برتر حوزه فلسفه و دین انتخاب شد و در همایش صلح جهانی در سال ۲۰۰۶ در کشور هندوستان به عنوان منتخب اعلام گردید.

تدریس در حوزه و دانشگاه (مقطع کارشناسی ارشد) نیز در حال حاضر جزو فعالیتهای وی به حساب می آید.