انتشار «تحریر الاصول» اثر آیت‌الله محمدمهدی موسوی بجنوردی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۴ کتاب «تحریر الاصول» اثر آیت‌الله محمدمهدی موسوی بجنوردی منتشر شد. در آخرین روزهای سال ۱۳۹۳ کتاب «تحریر الاصول» اثر ارزشمند حضرت آیت‌الله حاج سید محمدمهدی موسوی بجنوردی(دام ظله) انتشار یافت. این اثر ضمن در برداشتن مباحث الفاظ و اصول عملیه حاوی دیدگاه‌های معظم له در کلیه مباحث اصول […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۴

enteshar-tahrirolosol-mojtahedi-bojnordiکتاب «تحریر الاصول» اثر آیت‌الله محمدمهدی موسوی بجنوردی منتشر شد.

در آخرین روزهای سال ۱۳۹۳ کتاب «تحریر الاصول» اثر ارزشمند حضرت آیت‌الله حاج سید محمدمهدی موسوی بجنوردی(دام ظله) انتشار یافت. این اثر ضمن در برداشتن مباحث الفاظ و اصول عملیه حاوی دیدگاه‌های معظم له در کلیه مباحث اصول فقه بوده و با نگرشی نقادانه به مبانی اصولیین متأخر و روشی اجتهادی نگاشته شده است.
این کتاب حاصل تدریس چند دوره درس خارج اصول معظم له می‌باشد که بر خلاف روش جاریِ تقریر نویسی، توسط شخص معظم له به رشته تحریر درآمده است.
کتاب مذکور به زبان عربی و در حدود ۱۰۰۰ صفحه در دو جلد به زیور طبع آراسته شد.
لازم به ذکر است این فقیه فرزانه که تحصیلات خود را تا عالی‌ترین مراتب اجتهاد در نجف اشرف به انجام رسانده، از برجسته‌ترین تلامیذ آیات عظام میرزا حسن بجنوردی، شیخ حسین حلی، سید محمود شاهرودی و سید محسن حکیم بوده و پس از سال‌ها تحصیل و تدریس در نجف به تهران هجرت و طی بیش از چهار دهه به تدریس سطوح عالی و دروس خارج فقه و اصول اشتغال داشته است.
بر اساس اطلاع واصله به زودی سایر آثار معظم له در زمینه مباحث فقهی نیز انتشار خواهد یافت.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی عالمون