اعطای احکام هیأت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان اصفهان

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان که در مورخ ۹۰/۳/۳۰ با حضور جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان، حضرت آیت الله طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و برخی از مسئولین و چهره‌های فرهنگی […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۰

محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان که در مورخ ۹۰/۳/۳۰ با حضور جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان، حضرت آیت الله طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و برخی از مسئولین و چهره‌های فرهنگی آن استان تشکیل شد، ضمن اعطای احکام هیأت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان اصفهان پیرامون تاریخچه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آتی به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی، بر معرفی مفاخر فرهنگی کشور به دنیا و جلوگیری از مصادره شخصیت‌های فرهنگی ایران توسط سایر کشورها تأکید کرد.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: بازشناسی شخصیت‌ها و مفاخر علمی و فرهنگی کشور در تبیین موقعیت جهانی و زبان و فرهنگ ما بسیار تاثیر گذار است. وی ضمن تأکید بر انتقال مواریث فرهنگی کشور به نسل جوان گفت: یکی از برنامه‌های مهم این انجمن در سال جدید پرداختن به این مقوله است که باید با برنامه و به شکل متفاوت تری از گذشته صورت گیرد.

ادبی اظهار کرد: باید ارتباط کهنسالان و نخبگان علمی و فرهنگی با نسل جدید به نحو جدی‌تری پیگیری شود.

وی افزود: این انجمن در دور جدید فعالیت‌های خود، درصدد پرداختن بیش از پیش به مقوله بزرگان علمی و فرهنگی کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین ادبی در ادامه افزود: با توجه به ظرفیت‌های بالای علمی، فرهنگی و حوزوی استان اصفهان می‌توان اقدامات فراوانی را در پاسداشت مفاخر و بزرگان این استان به سرانجام مطلوب رساند.

آخرین ویرایش: ۹۰/۳/۳۱