آغاز به کار نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان در سعدآباد

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان در مراسمی بیست و هفتم فروردین در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گشایش یافت. به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ در آیین گشایش این نمایشگاه به ترتیب فریدون جنیدی در خصوص فرهنگ ایران، موبد دکتر اردشیر خورشیدیان درباره آیین برگزاری جشن‌های ایران باستان، […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

namayeshgah-aein-farhang-iran-bastan

نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان در مراسمی بیست و هفتم فروردین در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ در آیین گشایش این نمایشگاه به ترتیب فریدون جنیدی در خصوص فرهنگ ایران، موبد دکتر اردشیر خورشیدیان درباره آیین برگزاری جشن‌های ایران باستان، دکتر یوسف منصور زاده سرپرست مجموعه سعدآباد، اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی و سینا گشوادی دبیر کانون دانشجویان زرتشتی به سخنرانی پرداختند.

نیایش و خوانش سرودهای آسمانی اشوزرتشت اسپنتمان، اجرای نمایش آرش کمانگیر و شاهنامه خوانی داستان جنگ گردآفرید و سهراب و پخش سرود ای ایران از برنامه‌های فرهنگی این مراسم بود.

در پایان از کسانی که در برگزاری این نمایشگاه یاری رسان بودند با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.

نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان از ۲۷ فروردین تا ۲ اردیبشهت در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در موزه پوشاک سلطنتی، از ۹ صبح تا ۱۸ برپاست و دیدار برای عموم آزاد و رایگان است.